"Mali przedsiębiorcy"

• Apr
    2019
Czy pieniądze biorą się „ze ściany”? Skoro mama codziennie „robi” pieniądze, to co się z nimi później dzieje?
Na te i wiele innych pytań odpowiadały dzieci z grupy „Gumisie” i „Kubusie”, które uczestniczyły w warsztatach „Mali Przedsiębiorcy”, zorganizowanych przez SMART Kid Academy dnia 5 kwietnia 2019r.
Zajęcia zorganizowane w VIVO w interesujący sposób wprowadzały przedszkolaków w tajemniczy świat ekonomii i finansów. Dzięki wspólnej zabawie, wykonywaniu określonych zadań animatorzy wraz ze świnką Grosią i wiewiórem Frankiem – w przystępny sposób wyjaśniały pojęcia ekonomiczne. Poruszono też zagadnienia oszczędzania, planowania domowego budżetu i mądrego wydawania pieniędzy. W trakcie wykonywania wszystkich zadań i zabaw dzieci zarabiały swoje pierwsze, zabawkowe pieniądze, które na koniec warsztatów wypłacały z bankomatu za pomocą swojej „karty”, a następnie wymieniały je na atrakcyjne nagrody! Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, plakaty motywacyjne i świnki-skarbonki na planowane oszczędności i marzenia!