Personel

Nasze Przedszkole sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dzieci i pozwala czuć się bezpiecznie zarówno rodzicom, którzy zostawiają pod naszą opieką swoje pociechy, jak i samym dzieciom. Ogromną pomocą dla kadry pedagogicznej placówki są pracownicy obsługi, którzy współtworzą takie warunki. Są to osoby odpowiedzialne, pracowite i oddane swojej pracy.

Budżetem Przedszkola zajmuje się główna księgowa, która umiejętnie dba o sprawy finansowe i skrupulatnie rozlicza z każdej wydanej złotówki. Nad całym blokiem żywieniowym czuwa intendentka, która organizuje zakupy zarówno spożywcze jak i chemiczne, układa jadłospisy, nalicza opłaty za wyżywienie i opłaty stałe.

Pyszne, zdrowe śniadania, obiady i podwieczorki przygotowują trzy panie kucharki, które dbają by dzieci nie chodziły głodne i spragnione. Przygotowywane przez nie potrawy są bardzo urozmaicone i dostosowane do potrzeb rozwojowych młodychorganizmów. Dla dzieci które mają alergie Panie kucharki przyrządzają posiłki dostosowane do ich potrzeb.

W grupie maluchów pracuje pomoc nauczycielki, która bardzo troskliwie zajmuje się najmłodszymi przedszkolakami. Dba o to by dzieci szybko zapomniały o żalu po rozstaniu z rodzicami i wspiera nauczycielki w codziennej pracy z całą grupą.

W każdej grupie jest pani woźna, która codziennie utrzymuje porządek w sali zabaw i w innych pomieszczeniach w przedszkolu, by były posprzątane i schludnie wyglądały. Nakrywa do posiłków dziecięce stoliki, rozkłada leżaki na poobiedni odpoczynek i pomaga dzieciom przy czynnościach higienicznych i samoobsługowych w szatni i łazience. Panie woźne czuwają również w szatni nad bezpieczeństwem dzieci i nie oddadzą dziecka w ręce osoby obcej lub do tego nie upoważnionej.

O ogród i wykonanie bieżących napraw dba pan dozorca. Grabi liście jesienią, odśnieża chodniki zimą, podlewa i strzyże trawniki wiosną i latem. Chętnie wywierci dziurę i wbije kołek w ścianę w miejscu gdzie ma być nowa tablica, lub naprawi popsutą zabawkę.