Bezpieczeństwo na drodze i w przedszkolu

W październiku w naszej grupie rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze i w przedszkolu. Omawialiśmy zasady bezpiecznego poruszania się pieszych po ulicy i chodniku. Dzieci nauczyły się znaczenia kolorów sygnalizacji świetlnej, poznały podstawowe znaki drogowe i sposób prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Podjęły próbę wystukania numerów alarmowych na telefonie komórkowym. W trakcie zajęć wykorzystaliśmy prezentacje multimedialne, dzięki którym dzieci poznały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na jezdni. Aby utrwalić poznane zasady wybraliśmy się na spacer, gdzie doskonaliliśmy umiejętność chodzenia po chodniku oraz przechodzenia na drugą stronę oraz wykonaliśmy różnorodne prace plastyczne.