Z wizytą u prezydenta

  • 01
  • Jun
    2016
Na zaproszenie Pana Prezydenta Lucjusza Nadbereżnego wszystkie dzieci z naszego przedszkola udały się do Urzędu Miasta w Stalowej Woli.
Z wielkim zainteresowaniem zasiadły w Sali Obrad zamieniając się w tym ważnym dla nich dniu w Radnych. Otrzymały „prawdziwe” karty do głosowania i z zaangażowaniem odpowiadały na pytania Pana Prezydenta, typu: „Czy jesteście za tym, aby Dzień Dziecka był codziennie?” Również dzieci miały wiele pytań do Pana Prezydenta. Zgłaszały także swoje pomysły na zmiany w naszym mieście, np. otwarcie Lunaparku, Aquaparku, ZOO, Centrum Zabaw, Wesołego Miasteczka a nawet Schroniska dla zwierząt. Dowiedziały się również o trudnej
i odpowiedzialnej pracy stalowowolskich Radnych. Z dziećmi spotkał się także przedstawiciel Miejskiego Zakładu Komunalnego, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób przypomniał dzieciom o segregacji odpadów. Przedszkolaki bezbłędnie posegregowały przygotowane przedmioty wrzucając je do odpowiednich pojemników. Pod koniec spotkania czekała ich bardzo miła niespodzianka. Dzieci losowały prezenty! W tej loterii nie było pustych losów! Były klocki, trąbki, kucyki, różne zwierzątka, naczynka kuchenne, narzędzia majsterkowicza,
a nawet malowidła dla dziewczynek. Po wspólnym zdjęciu z Panem Prezydentem szczęśliwe dzieci wróciły z balonami, cukierkami
i prezentami do przedszkola.