Wycieczka do Doboszówki

  • 19
  • May
    2017
W tym dniu wybraliśmy się do gospodarstwa agroturyrtycznego "Doboszówka" w miejscowości Kalenne.
"Doboszówka" położona jest w pięknej okolicy, wśród lasów, łąk i stawów. Gospodarstwo słynie z działalności edukacyjnej - nasze przedszkolaki miały okazję brać udział w warsztatach pt." Od ziarenka do bochenka". Dzieci poznały rodzaje zbóż, a także narzędzia wykorzystywane dawniej w gospodarstwie takie jak cep, żarna, a co najważniejsze mogły same je używać, aby pozyskać mąkę. Z tej mąki wyrabiały ciasto i robiły swoje własne chlebki, które upieczone w starym piecu, zabrały do domów. Ale to nie koniec atrakcji w "Doboszówce" - zwiedziliśmy minizoo, gdzie dzieci odgadując wylosowane zagadki, dowiedziały się wielu ciekawostek z życia zwierząt domowych, wzięliśmy udział w zawodach sportowych na wesoło na świeżym powietrzu. Był także czas na poczęstunek - pyszne naleśniki, oraz swobodną zabawę na placu zabaw. Czas w Doboszówce minął niepostrzeżenie i już musieliśmy wracać do przedszkola - z pewnością jednak wrócimy tam za rok :)