Tłusty czwartek

• Feb
"Był sobie pączek, co nie miał rączek
I okrąglutki był jak miesiączek
Miał lukrowaną złocistą skórkę
A w środku dziurkę na konfiturkę"
W tym dniu dzieci z grupy "Gumisie" i "Kubusie" obchodziły "tłusty czwartek". Celem spotkania ostatkowo-karnawałowego było przybliżenie przedszkolakom tradycji karnawałowych, zgodnie z ludowym powiedzonkiem: " Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, tłustych pączków nasmażyła". Najpierw dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu p. Basi i p. Bożenki wg. tekstu Marii Kownackiej "Pączki i faworki u babci Honorki". W pogadance o tłustym czwartku dzieci poznały ludowe tradycje związane z zakończeniem karnawału, a rozpoczęciem okresu wielkopostnego. Rywalizowały również w konkursie - zabawie: "kto zrobi faworka?". Następnie odbyła się degustacja chrustów - czyli faworków. Ostatni dzień karnawału trzeba było również uczcić tańcami - dzieci zostały więc zaproszone na dyskotekę przy dźwiękach znanych przebojów.