Spotkanie z policjantem

  • 28
  • Sep
    2016
W tym dniu mieliśmy okazję gościć pana Grzegorza Elżakowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.
Pan policjant zapoznał dzieci z podstawowymi zasadami obowiązujacymi w ruchu drogowym, opowiadał również w jaki sposób zachować bezpieczeństwo na drodze i nie tylko.  Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z pytaniami na temat bezpiecznej zabawy, wykazały się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy, oraz prawidłowego zachowania się  w razie zgubienia. Pan Grzegorz duży nacisk położył na kształtowanie postaw asertywnych w kontaktach z osobami dorosłymi i umiejętność zachowania sie w sytuacji mogącej narazić dziecko na niebezpieczeństwo. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną pt."Bądź bezpieczny na drodze", przygotowaną przez p. Małgosię Ryczko, zaśpiewały piosenkę pt." Uwaga, czerwone światło" oraz wręczyły panu policjantowi własnoręcznie wykonane rysunki. Dużą atrakcją okazała sie prezentacja samochodu policyjnego i mozliwość wejścia do środka auta. Pan Grzegorz zademonstrował różne sygnały ostrzegawcze oraz podstawowe wyposażenie samochodu.