Zdrowy styl życia

W naszej grupie było kolorowo, twórczo, ale przede wszystkim zdrowo!
Jesień to doskonały czas na owocowo - warzywne zbiory i kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Dzieci rozpoznawały i nazywały warzywa i owoce, poznawały ich zapachy i części jadalne. Odbywało się to wszystko poprzez zabawy, gry, teatrzyki, krzyżówki i konkursy, ale również przez praktyczne działanie. Dzieci brały udział w warsztatach kulinarnych, które pomogły im dokładniej zrozumieć poruszane tematy, przygotowywały sałatkę owocową. Przedszkolaki wykonywały prace przestrzenne, plastyczne, kolorowe pieczątki – z użyciem jabłek, gruszek, ziemniaków, marchewek i pietruszek przeciętych na pół. Chętnie przynosiły do przedszkola owoce i warzywa, żeby potem określać ich kształt, kolorystykę, zapach, smak i aktywnie uczestniczyć w zabawach badawczych „Co się kryje w środku”? Dzieci brały udział w zagadkach dotykowych i smakowych dotyczących warzyw i owoców, odbyły też rozmowę na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. Dzięki temu przedszkolaki łatwiej zapamiętały niezbędne dla nich wiadomości. Dzieci regularnie uczestniczyły w ćwiczeniach sportowych, chodziły na spacery ciesząc się kolorową, ciepłą jesienią. Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętały, iż owoce i warzywa są bardzo zdrowe, zawierają wiele witamin i minerałów, dlatego warto je jeść każdego dnia!