Gumisie w aptece Pomocna

  • 15
  • Nov
    2022
Dbamy o zdrowie

Rozmawiając o zdrowiu poruszamy problem chorób i walki z nimi, rozmawiamy jak im zapobiegać. Ale kiedy już dopadnie nas choroba? Dzieci wiedzą, że trzeba iść do lekarza, a potem do apteki, gdzie obsługuje nas Pani farmaceutka. By przybliżyć dzieciom ten zawód wybralismy się na wycieczkę do Apteki Pomocna. Pani mgr. Katarzyna Szczygiel-Wojskop pokazała nam wnętrze apteki. Przekazała nam wiele ciekawych informacji o jednym z największych polskich farmaceutów, którego obchodzimy 200 rocznicę urodzin, a rok 2022 - jest rokiem Ignacego Łukasiewicza. Przedstawiła dzieciom osobę Ignacego Łukasiewicza -  jego wybitne osiągnięcia w rozwoju przemysłu naftowego w Europie oraz wynalazcy lampy naftowej. Pani farmaceutka pokazała przedszkolakom różne dawniej używane wagi apteczne, buteleczki medyczne itp. Opowiadała że ich praca polega na wykonywaniu receptur leków na zamówienie. Dzieci próbowały więc wykonywać leki - ważyć na zabytkowych wagach. Farmaceutka pokazała dzieciom maści, krople, syropy i tabletki, które pomagają w walce z chorobami. Podczas miłej pogadanki Pani Katarzyna przypomniała dzieciom, że nie mogą bawić się lekami, że lekarstwa można brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Na koniec Panie wręczyły dzieciom upominki. Dziękujemy Paniom za poświęcony nam czas i ciekawe przedstawienie tematu.